CrossFit Kids

Dvojmesačný program pre deti

Všeobecná pohybová príprava pre deti a mládež

Tréningy všeobecnej pohybovej prípravy budú spočívať v športových a pohybových hrách, ktoré budú obsahovať prvky atletiky, športovej gymnastiky, loptových hier, úpolových hier, ale aj mnoho iných pohybových aktivít.

Všeobecná pohybová príprava pre deti je určená všetkým deťom od 4 rokov, ktoré chcete športovo viesť a podporiť práve vo všeobecnej (opak špeciálnej) všestrannej (opak jednostrannej) etape prípravy. Hlavný cieľ všeobecnej pohybovej prípravy sa vyznačuje rozvojom všetkých funkčných, energetických, kondičných a koordinačných daností, zručností, ale aj pohybových schopností dieťaťa, zlepšením motoriky a osvojenie si správneho držania tela. Pritom používame pohybové prostriedky rôznorodého a hravého charakteru. Nemenej dôležitým cieľom je vzbudiť u detí pozitívne emócie a zakotviť radostné zážitky, aby pri pohybových aktivitách zotrvali aj po skončení ich bezstarostného detského života.

Jeden z množstva dôvodov, prečo má pohybová aktivita pozitívny vplyv na náš organizmus :
detstvo a puberta sú kritické obdobia pre kostrový aparát. Je dokázané, že pohybová aktivita hlavne nárazového charakteru (napr. : skoky), predstavuje jeden z najvhodnejších prostriedkov k zvýšeniu kostnej hmoty a zlepšeniu štrukturálnych vlastností kostí. Zdá sa, že množstvo a štruktúra kostnej hmoty, vybudované mechanickým zaťažovaním pohybovej aktivity v období rastu organizmu, sa zachovávajú v dospelosti aj napriek zníženiu pravidelnej pohybovej aktivity. Fakt, že riziko vzniku zlomenín bývalých športovcov je v porovnaní s ľuďmi rovnakého veku nižšie, podporuje odporúčanie, aby pohybová aktivita bola prostriedkom znižovania výskytu zlomenín v neskoršom veku (Hamar, Kovárová 2015).

Tréningy sa budú konať 2x do týždňa v trvaní 60 min., a to každý utorok a piatok od 10:00hod do 11:00hod.

Deti sa môžu hlásiť od 5 do 12 rokov.

Hlavný tréner : Miroslav Podhorec, prípadné suplovanie : Michal Kiss
Miesto konania tréningov : CrossFit Redoubt Nové Zámky, Viničná 8, 940 02
Poplatok za 2 mesiace : 60 euro/dieťa
Program prebieha od júl 2017 do august 2017
Súrodenci budú mať zľavu : 10%
Každý účastník dostane darček - klubové tričko

Kontakt :
Miroslav Podhorec
Tel.: 0908 09 09 55
e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
Michal Kiss
Tel.: 0904 52 13 40
e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.